Dětská hřiště

/aktualizováno 21. 3. 2023/

 

Dětská hřiště jsou přístupna s přihlédnutím k aktuálním klimatickým podmínkám. Nejsou otevřena, pokud jsou po dešti podmáčena, probíhají na nich reinstalace prvků nebo jejich opravy a v době údržby (sekání trávy, natírání)

Provoz dětských hřišť v zimním období

Jako provozovatelé jsme zodpovědní za stav, bezpečnost a údržbu dětských hřišť po celý rok.

V zimním období (obvykle 1. 11. - 15. 3.) hřiště odemykáme veřejnosti, jen pokud to dovolují klimatické podmínky.

Hřiště nemohou být bezpečně provozována, pokud mrzne a železné nebo dřevěné části průlezek jsou kluzké, namrzlé. Pokud je na hřišti vrstva sněhu, protože průlezky jsou, stejně jako když mrzne, kluzké a nebezpečné. Pokud je po delších deštích (byť momentálně svítí sluníčko) a hřiště jsou podmáčená. Pokud totiž hrající si děti promění podmáčenou vrstvu v bahniště, na jaře zde velmi těžko poroste tráva, která je určitě pro děti příjemnější než vydupaný mlat. Snažíme se, aby hřiště byla otevřena vždy, když to jde.

Staré železné a betonové herní prvky jsou postupně nahrazovány moderními dětskými hřišti splňující aktuální požadavky na normu.

Aktuálně máme ve správě 12 dětských hřišť kategorie CDH (Centrální dětské hřiště), 17 DH (dětských hřišť), 4 work-outová cvičiště (WO) a 44 míst s původními průlezkami.

Kategorie CDH: Oplocené hřiště, dopadové plochy, zakrývací plachta na pískovišti,   WC (TOI-TOI), denně kontrolovaná, mimo provozní dobu uzamčená, provozní řád

Kategorie DH:   Zakrývací plachta na pískovišti, dopadové plochy, provozní řád, kontrola 2x týdně

Kategorie WO:  Soubor cvičebních prvků, lavičky, odpadkové koše, provozní řád, denní kontrola

Místa s původními herními prvky:  Staré železné (dřevěné) herní prvky na dožití, bez pískoviště nebo s oploceným a zakrývacím pískovištěm, postupně likvidována nebo nahrazována kategorií CDH, kontrola měsíčně

Provozní řád k nahlédnutí je zde.

Potřebuji Oznamuji

Úpravy na dětském hřišti Ve Dvoře.

Petr Hadač

vedoucí střediska Stavební činnosti


mobil: 777 705 619
e-mail: petr.hadac@ts-pb.cz

 

Mapa Centrálních dětských hřišť v Příbrami zde